Drejtėsia Shqiptare

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumi Drejtesia Shqiptare mirepret te gjithe !...

Free counter and web stats - Studio Ligjore "Daci" - Albanian Students Info - STUDENTI I SĖ DREJTĖS - TOP Drejtesia

  Aktiviteti “Njė ditė pėr Europėn”

  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster


  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Aktiviteti “Njė ditė pėr Europėn” Empty Aktiviteti “Njė ditė pėr Europėn”

  Post by Webmaster Fri Nov 18, 2011 9:10 pm

  Aktiviteti “Njė ditė pėr Europėn” 388262_189877834426847_100002138966266_426960_1381291419_n
  Mė datė 8 nėntor 2001u realizua me sukses aktiviteti “Njė ditė pėr Europėn”. Ky takim u realizuar tek Biblioteka e Universitetit Illyria nė Tiranė. Qėllimi i kėtij aktiviteti ishte prezantimi i dy librave “Europa dhe Shqiptarėt” dhe “Europa nė marrėdhėniet ndėrkombėtare” tė studiuesit dott. Mag Alban Daci. Ky aktivitet u bo i mundur falė bashkėpunimi tė dott. Mag Alban Daci dhe prof. Kaliopi Naska Dekanes tė Fakultetit tė Shkencave Politike pranė Universiteti Illyria. Paneli i tė ftuarve qė mbajtėn kumtesa nė kėtė aktivitet pėrbėhej nga: prof. ass Arben Malaj (Senior Fellow Harvard University) i cili ka shkruar Parathėnien e librit “Europa nė marrėdhėniet ndėrkombėtare), dr. Jordan Daci dhe dott. Salvatore Albelice Koordinator i PDL pėr Ballkanin si dhe Gazetar prej shumė vitesh pranė institucioneve tė BE-sė nė Bruksel). Nė aktivitet morėn pjesė edhe mjaft pedagog dhe student tė Universiteti Illyria, tė cilėt vlerėsuan punėn kėrkimore tė studiuesit dott. Alban Daci. Nuk mungojė as prania e medieve vizive. Gjithashtu, duhet tė theksohet fakti se me kėtė rast autori dhuroj rreth 40 libra pėr tė gjithė studentėt e pranishėm nė kėtė aktivitet. Kjo tregon edhe njė herė se studiuesi dot. mag Alban Daci, diturinė dhe kėrkimin shkencor nuk e shikon si pėrfitim ekonomik, por si njė mision social e human.


   Current date/time is Tue Oct 04, 2022 5:47 am