Forumi Drejtesia Shqiptare mirepret te gjithe !...

Free counter and web stats - Studio Ligjore "Daci" - Albanian Students Info - STUDENTI I SĖ DREJTĖS - TOP Drejtesia

  Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Share
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Thu Mar 06, 2008 4:56 am

  Kėtu postoni ēdo lloj barcalete e cila nuk pėrfshihet nė kategoritė e tjera.
  Arrow Lexo Rregulloren
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:03 am

  Piloti dhe pasagjeret

  Gjate fluturimit,piloti po i fliste pasagjereve nepermjet radios:
  -”te nderuar zonja dhe zoterinj,ju paralajmeroj se pas 15 minutash arrijme ne…AAAAAAAAA(u degjua nje ulerime)

  mbas pak:
  te me falni por mu derdh kafja e nxehte mbi pantallona…ta dini se si jam bere perpara…”,tha piloti

  TA DISH TI SE SI I KEMI PANTALLONAT NGA MBRAPA NEVE” ,uluriten ne kor pasagjeret
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:39 am

  1. Ligji i Gravitetit

  Babi,ē’ėshtė ligji i gravitetit?
  Tė tė them tė drejtėn nuk e di.Ku ka kohė babi yt tė ndjekė punimet e Parlamentit dhe tė mėsojė pėr tė gjitha ligjet qė ai miraton?

  2. Operacioni

  Operacioni zgjati rreth 2oresh . Mbas 2 oresh erdhi doctori te salla e pritjes.Ai tha operacioni doli me sukses por pacienti vdiq.


  Last edited by M.Daci on Sat Mar 08, 2008 8:55 pm; edited 1 time in total
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:19 am

  Nje anglez, nje francez dhe nje shqiptar ne xhungėl

  Ishin nje anglez, nje francez dhe nje shqiptar ne afrike per te zbuluar xhunglen. Neper pyll i kapin kanibalet dhe i thone "Kerkoni deshiren e fundit dhe ne do t'jua realizojme pastaj do tju vrasim se na duhet lekura juaj per te bere kanoa". Anglezi, i pari, thote : Une dua nje birre te fundit..
  E pi birren me fund dhe kanibalet e vrasin. Francezi thote: une dua shampanje. E pi edhe ky me fund dhe e vrasin edhe kete. Shqiptari: Une dua nje PIRUN. Kanibalet mbeten te cuditur po megjithate ja dhane. Sapo e merr pirunin fillon tia nguli vetes neper trup. Ca ben more - thone kanibalet.
  Shqiptari: -Ta shohim tani do notoje me kanoa juaj....
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 8:50 pm

  Duke lare macen...

  Nje burre ishte ulur ne oborrin e shtepise se tije dhe po lante mecen e vet.
  Ne ate moment kalon nje shok dhe i thote ēfar po ben? ai i thote po laj macen.İ thote shoku mos e laj se dote ngordhi.ia kthen ky po jo ore se nuk e gjen gje.mire po une po te them se ngordh i thot ai dhe iken .
  Kur kthehet ky shoku e gjen kete qe po lante macen duke qare ,dhe i tote pse po qan? me ngordhi macja i thote ky.
  Ky tjetri:epo une te thash mos e laj se do te ngordhi. dhe ai:nuk ngordhi kur e lava por kur e shtrydha, iu pergjigj.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:02 pm

  Megjithatė jam...

  Tek po diskutonin njė grup shokėsh, njėri tha fjalėn e urtė: - Shqiponja nuk ha miza.
  Mirėp njė disfatist ndėrhynte dhe thoshte se megjithatė ha. - Lakuriqi nuk sheh natėn, - vazhdoi i pari.
  - Megjithatė sheh, - ndėrhyri pėrsėri tjetri.
  - Mendoj se ti nuk je budallė, - shtoi i pari qė e kuptoi kokėfortėsinė e disfatistit. - Megjithatė jam...
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:07 pm

  Faji
  Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : ? Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė???
  - Jo asnjėherė? pėrgjigjet mėsuesja. ?
  Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:14 pm

  Budallenjte ne avion

  Disa budallenj po transportoheshin me avion gjate rruges budallenjte luanin me top,piloti qe spo duronte dot me,i kerkon njerit prej tyre qe mbahesh si me i zgjuar qe ti ndalonte,dhe si kembim do ta linte te ngiste avionin,kalojne 5 minuta dhe avioni bie ne qetesi,piloti habitet dhe pyet budallain e zgjuar se si indaloi,e thjeshte fare ja kthen budallai,i hodha topin nga avioni qe te luanin jashte.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:24 pm

  Ne ashensor

  Dy vete dolen per te gjetur pune, aty i mer njeri ne pune dhe thot punen qe do benin te conin nje lavatrice ne nje pallat ne kat te nente e marin lavatricen dhe ju futen punes kur ven te ashensori per fat te keq ishte i prishur vendosen ta conin neper shkalle ik e ik u lodhen dhe i thot shokut po ik shiko dhe sa na ka mbetur se na u mor fryma vete ky dhe kthehet shpejt dhe i thot kam dy lajme nje te mire nje te keq ke do te parin te mirin thot ky tjetri lami i mire eshte se dhe nje kat kemi po i keqi thot ky tjetri i keqi thot ky eshte se kemi ngateruar pallatin.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:33 pm

  "Emancipimi" i grave

  Nje dite u mblodhen gra nga e gjithe Italia, per te diskutuar se si do te mbronin te drejtat e tyre. Pas diskutimesh te shumta u vendos qe grate te "merrnin fuqine ne dore", kur te shkonin ne shtepi. Pas nje muaji do te takoheshin perseri te flisnin per rezultatet qe kishin arritur ndaj burrave. Kalon muaji dhe grate mblidhen perseri. E para fillon nje grua nga Lombardia (Veriu i Italise) - Une sa shkova ne shtepi i thashe burrit: "ti do te besh dreken dhe punet e shtepise, une do te shoh televizor. Diten e pare nuk pashe gje (asnje ndryshim). Diten e dyte ai filloi te bente punet dhe dreken. Pas duartrokitjeve e morri fjalen nje grua nga Roma - Une kur shkova ne shtepi i thashe burrit: "ti do te cosh dhe marresh femijet nga shkolla, une do te shkoj ne bar te pij kafe". Diten e pare dhe te dyte nuk pashe gje. Diten e trete ai beri ashtu sic i thashe une. Ne salle u degjuan brohoritje per fuqine e grave dhe me pas e morri fjalen nje grua nga Sicilia - Kur shkova ne shtepi i thirra burrit: "Ej, e kam vendosur. Qe sot ti do te merresh me punet e shtepise kurse une do te rri ne verande te freskohem". Diten e pare nuk pashe gje. As te dyten. As te treten. Diten e katert fillova te shikoj pak vetem nga syri i djathte.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:41 pm

  Vizitor ne Londer
  Dy shoke donin te veshtronin londren.Futen ne autobus dhe njeri i thot tjetrit te shkojm ne katin e dyte sepse shofim me mir.
  Tjetri i pergjigjet joooo do me cosh atje ku ska shofer ti po une s'jam budalla.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:52 pm

  Skleroza

  Tre gra ,qe te trija me skleroze te forte,shkojne per vizite tek nje shoqja e tyre,edhe kjo e fundit me skleroze. Hyjne ne shtepine e shoqes se tyre te moshuar dhe mbas disa dallavereve e zonja e shtepise cohet ne kembe dhe thote:ua moj ,po si nuk iu bera nje kafe....? Dhe me vrap rend ne guzhine per ti bere kafen mikeshave te saj.i servit kafen dhe serish mbas nje dore muhabet ngrihet ne kembe dhe thote:ua e zeza si harrova tju beja nje kafe ...?drejtohet per nga kuzhina dhe i bene keshtu kafen e dyte shoqeve te saj.dhe po e njejta gje ndodh mbas nje cerek ore.e zonja e shtepise kujton se nuk i ka servirur kafen mikeve te saj dhe ia ben per te treten here.kur me ne fund tre grate dolen nga shtepia e mikes se tyre i thojne njera tjetres:po ajo pisja si nuk na beri nje kafe...
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 10:01 pm

  Nxensi dhe Mesuesi

  Mesuesi pyt nxenesin ne mesime.
  -Zgjedho foljen "vjell".
  Nxenesi pergjigjet
  -Une vjell.
  -Ti vjell.
  -Ai vjell ...
  -Mire i thot mesuesi,tashti zgjedhoje ne te ardhmen.
  Nxenesi pergjigjet
  -Une do shkoj ne burge.
  -Ti do shkoshe ne burge.
  -Ai do shkoje ne burge....
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Mon Mar 10, 2008 2:52 am

  Papagalli dhe luani

  Ishte nje papagall dhe gjithe rruges i mburret luanit dhe i thoshte une jam trim ndersa ti je frikacak une te rraf, luani e duroj pak por s\'mbajti me kupa dhe e shfryu me sa te kishte fuqi. Papagalli ra mbas njeshkembi dhe i rane te gjitha puplat.luani mendoj se kaq e pati dhe papagalli kur ne moment i thote papagalli:heme tashi ike ti tashi qe u zhvesha une.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Mon Mar 10, 2008 2:59 am

  Nje grua therret burrin ne telefon dhe i thote.
  - Burre te lutem hajde shpejt se mu ka prishur makina.
  - Burri.. cfare ka ?
  Gruaja.. i ka hyre uje ne karborator !
  Burri.. ku eshte makina tani?
  Gruaja.. ne kanal.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:49 am

  Nė lėndėn e gjuhės

  Mesuesja i tha nxenesit:Me zgjedho foljen "ece"
  Nxenesi filloi:Une ece,ti ece,ai ece,
  Me shpejte,me shpejte i tha mesuesja.
  Nxenesi:Une vrapoj,ti vrapon............
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:51 am

  Ne klasė
  Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
  -Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me ēifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
  -2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
  -Bravo e gjete thote mesuesja
  Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
  -Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
  Po ky nxenes thote:
  -Ta them edhe une nje probleme mesuese?
  -Thuaje ia kthen mesuesja
  -Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
  -Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
  Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:53 am

  Njė plak i thotė njė djaloshi nė autobus: lėshoma karigėn djal i mirė se jam lodh dhe po mė dhėmbin kėmbėt.
  Djali ja kthen: - po ti kur ki qenė i ri, a ja ki leshu vendin mė tė vjetėrve? Po i thotė plaku.
  Eeeee thote djali, pėr qata po tė dhambin edhe kėmbėt, e unė nuk e mashtrohem me ta lishuar ty vendin se kur plakna mė dhamin edhe mu kėmbėt.
  Suspect
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:55 am

  Beni para se tė shkojė nė shkollė i thotė tė jėmės se i dhemb barku. E jėma: "Nuk ke ngrėnė bukėn, e ke barkun bosh ndaj tė dhemb, po tė ishte plot nuk do tė tė dhembte. Nė shkollė mėsuesi mxėnėsve "Fėmijė mė dhemb koka, mos bėni zhurmė ju lutem." Beni ngrihet nė kėmbė "Mėsues, e keni kokėn bosh prandaj, po tė ishte plot nuk do tė tė dhimbte"Suspect
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:57 am

  Telefonata e fėmijės

  - Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
  - Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
  - Po zonja Beqiri?
  - As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
  - Atehere me kalo motren te lutem.
  Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
  - Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi.......
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:59 am

  Analizat

  Dy femije jane ulur ne sallen e pritjes te nje laboratori ne pritje per te bere analizat. Nje nga dy kalamajt qan me te madhe.
  Pse qan? E pyet tjetri
  Sepse duhet te bej analizat e gjakut, dhe do me shpojne me nje gjilpere ne gisht.
  Ma ka thene vellai im me i madh
  Ne ate moment edhe kamalani tjeter fillon te qaje
  Po ti pse qan? - pyet tjetri
  Sepse duhet te bej analizen e urines....
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 3:01 am

  Tekanjozja

  Nje djale donte te martohej me nje trashegimtare te pasur e tekanjoze.
  “Zonje jam shume i dashuruar me ju.”
  “C’pune beni?”
  “-es.”
  “Ah, ashtu?! Dhe sa fiton?”
  “Hemm, njemije euro ne muaj.”
  “Mua ajo shifer, nuk me del as per te blere sapun!”
  “Me falni, nuk e dija qe jeni kaq e piset!”
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 3:09 am

  Udhėtim me taksi

  Dy budallenj donin me ik diku deri ne nje vend me taxi dhe shkojne tek vendi i taksive. Shohin nje taksi aty qe ishte e ndezur dhe shoferi po rrinte brenda. Hapin deren mbrapa dhe futen qe te dy brenda te kjo taksia. Shoferi kur i degjon kthen koken mbrapa dhe i pyet: - Ku do ikim cuna?
  - Pse edhe ti do vish me ne eh? - i thone budallenjte.

  Sponsored content

  Re: Barcaleta Tė Pakategorizuara

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Sat Feb 16, 2019 4:24 am