Forumi Drejtesia Shqiptare mirepret te gjithe !...

Free counter and web stats - Studio Ligjore "Daci" - Albanian Students Info - STUDENTI I SĖ DREJTĖS - TOP Drejtesia

  Barcaleta qė lidhen me pushtetar

  Share
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Barcaleta qė lidhen me pushtetar

  Post by Webmaster on Thu Mar 06, 2008 4:52 am

  Nė kėtė temė postoni barcaleta tė ndryshme qė lidhen me figurėn e pushtetarit apo politikanit , POR duke patur parasysh rolin e nderuar dhe misionin e ndershem e tė rėndėsishėm qė ka njė pushtetar nė pėrgjithėsi si post, nuk preferohet tė pėrdoret pėrmbajtje fyese pėr institucione tė caktuara konkrete shqiptare e as pėr individė konkretė nė mėnyrė dhe pėr qėllim fyes. Gjithsesi meqė vetė tema nėnkupton humor lidhur me kėtė kategori, Stafi thekson se qėllimi ėshtė vetėm pėr tė qeshur e ne do mundohemi tė distancohemi nga censura ashtu edhe nga shkelja e tė drejtave tė tjetėrkujt.
  Shpresojmė nė mirėkuptim .
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta qė lidhen me pushtetar

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:09 am

  Politikani tek berberi
  Sapo u ul Politikani, per tu qethur, berberi menjehere e pyet, se si duket Kundershtari politik (X) (?)

  Politikani nuk i pergjigjet, por vetem i hedh nje veshtrim zhbirues. Nderkohe, berberi vazhdon ta qethe dhe perseri e pyet, se cdo te behet me X-in (?) Klienti i rendesishem e sheh vengėr dhe nenqesh lehte Po per cudine e tij, berberi kerkon te dije, se a mund te vije X-i , ndonjehere, ne pushtet(?)Politikani e degjon, por nuk i kthen pergjigje

  Berberi e perseriti edhe here te tjera pyetjen, derisa mbaroi se qethuri dhe nisi te shkunde qimet.Ne keto caste, Politikanit nuk iu durua dhe i kthehet berberit:
  - Me cave koken, gjithe kohen, me X-in ! Cfare doje te dije?
  - Asgje.- i thote qete-qete berberi, - Thjeshte pyesja, per te te qethur me mire.
  - Si do me qethje me mire, me pyetje te tilla idiote?

  E po, kur te permendja X-in, ty te ngriheshin qimet perpjete dhe une e kisha me kollaj per ti kapur me gershere(!)

   Current date/time is Sat Feb 16, 2019 5:08 am