Forumi Drejtesia Shqiptare mirepret te gjithe !...

Free counter and web stats - Studio Ligjore "Daci" - Albanian Students Info - STUDENTI I SĖ DREJTĖS - TOP Drejtesia

  Barcaleta me policė

  Share
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Wed Mar 05, 2008 10:58 pm

  Nė kėtė temė mund tė postoni barcaleta qė kanė tė bėjmė me policėt qė duket se ėshtė njė nga temat e spikatura tė barcaleave.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 7:56 am

  Megjithese nuk jane vete policet personazhe ka te beje me ta :

  Letra e nenes derguar djalit polic

  I dashur biri im,po te shkruaj keto dy rrjeshta,qe ti ta dish qe te kam shkruajtur.Po e morre kete leter,do te thote qe te ka arritur(po s’e more,me co fjale se ta shkruaj prap)
  Po te shkruaj avash-avash,sepse e di qe ti nuk di te lexosh shpejt.
  Para ca kohesh ne gazete,lexuam qe pjesa me e madhe e aksidenteve,ndodhin ne afersi te shtepise,prandaj une dhe babai vendosem qe te nderronim shtepi,dhe te shkonim nje cike me larg.

  nuk e di se si eshte koha atje te ti,por ketu s’eshte dhe aq e keqe(kete jave ra shi vetem dy here:heren e pare zgjati tre dite dhe heren e dyte zgjati kater.
  te pyeta per kohen se meqe thashe se fillon i ftohti,te dergova nje xhakete te babait(por me tha xhaxhai,qe te ta dergoja pa kopsa,qe te mos peshonte shume ne pliko(sepse ato dreq kopsash llamarine peshojne shume),prandaj ti hoqa kopsat(por nese do ti vesh,ti kam futur te xhepi i brendeshem).

  Nese e shikon ate vajzen qe te pelqen,pershendete dhe nga ana jone.Nese nuk e shikon,mos i thuaj gje.
  Te puth me mall nga larg,mamaja jote e dashur.
  P.S.:doja te te fusja dhe ca leke,por e kisha mbyllur zarfin.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:25 am

  Dy
  … policė bijnė njė njė pusetė tė hapur.
  Njėri qė arrin tė dalė disi, shfryu:
  -Nonėn e motrėn atij qė e ka lėnė
  tė hapur kėtė mut pusete.
  -Mos e shaj, koleg, po tė ishte e mbyllur
  si do tė dilnim prej saj-foli ai poshtė.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:27 am

  Shiu

  Tek po binte shi, njė polic po ruante njė dyqan. Shitėsja e shikon dhe i flet.
  - Zoti polic, pse nuk futeni brenda se po bie shi?
  - Ju faleminderit, por shi po bie edhe jashtė…


  Nje polic i thote shokut te tije se do te niset per pushime ne Diell.Kam qef te vi edhe une ia pret shoku,po si do ja bejme nxehtesise?Mos ki merak,do te udhetojme naten


  Last edited by M.Daci on Fri Mar 07, 2008 9:04 am; edited 1 time in total
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:36 am

  Fshatari dhe Ferrari

  Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
  -Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
  Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
  Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
  -Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
  Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
  -Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:38 am

  Gagaēi Klandestin

  Njė herė ishin pėr tu nisur disa klandestinė pėr nė Itali me skaf.
  Rrugės klandestinėt e kishin lėnė qė nė kohė tė ndryshme tė rrinte njeri prej tyre roje dhe tė shifte pėr policine qė patrullonte nė det.
  Mirėpo,njėri prej klandestineve ishte gagaē,dhe kur i ra rradha atij,ai seē donte tė thoshte diēka dhe ja bėnte :
  -Po..po...pol....
  Dhe pak sekonda mė vonė kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetėm atėherė skafisti e kuptoi qė gagaēi donte tė thoshte fjalėn Policia...
  Ata ishin tė vendosur te niseshin perseri,dhe prapė filluan te bėnin roje.
  Kur i ra radha Gagaēit,ai pak minuta pasi po bėnte roje,filloi te thoshte :
  -P-p-pp-ppp
  Menjeherė tė gjithė u hodhėn nė det se menduan mos ishte Policia..
  Ne atė moment gagaēi e thotė fjalėn e plotė:
  -P-p-pesh-peshkaqeni...
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:51 am

  U hapen kufijte e shqiperise, cdo gje po perparonte dhe po shkonte drejt Europes. Bashke me popullin dhe policia. Na sollen nga jashte radio dore per poicet dhe u be nje mbledhje me sqarimet e rastit se si funksiononin keto radio, hapet ketu, mbyllet ketu etj etj. te gjithe e moren vesh, nuk kishte asnje pyetje, policet shkuan kapen vendet e tyre te punes dhe shefi qe nga zyra po kontrollonte nese radiot punonin. I flet te parit, pergjigjet ai, i flet te dytit po ashtu dhe ai e keshtu me radhe derisa i erdhi radha Frrokut. fol e fol shefi, hic, asnje pergjigje nga ana tjeter, provo e provo, prap hic, e na cohet shefi, merr makinen vete te Frroku.
  He mor Frrok, - i thote,- pse nuk pergjigjesh?
  Po une nuk di gjuhe te huj mor shef,-thote Frroku,- keto jane ne gjuhe te huj, eshte ON dhe OFF.
  thote shefi,- po keto jane shqip mor rrote ON dmth Osht ndez OFF dmth osht fik. Po aty jane dy " F " mor shef,- thote Frroku. Po OFF Osht Fik Fare mor ****,- pergjgjet shefi
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:53 am

  RRogat ne polici

  Cdo te diele ne komisariatin e policise se Shkodres ndaheshin RRogat.
  Fillon shefi : GJoka 20.000 leke (te reja)
  " Qazimi 30.000 lek "
  " FAdili 50.000 lek "
  "TOTALI 100.000 Leke

  Degjohet nje ze andej nga fundi 'ia ** Ropt ketij TOTALIT gjithmon mer me shume se te gjithe
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:56 am

  RADARI

  Nje shofer furgoni ndalohet nga policia rrugore .
  i thote njeri prej policeve- Ishe me shpejtesi , do te te gjobisim
  I thote shoferi: - O zoti polic me fal por nuk isha me shpejtesi .
  - Me vjen keq o burre por nuk te pashe une te ka pare radari
  Kthehet shoferi nga polici tjeter e i thote .
  O zoti radar ...
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 8:56 am

  Polici ne sherbim

  Nje dite polici pyeti shefin:
  -Ku e kam sherbimin sot?
  Shefi i thote:
  -E shikon ate driten e kuqe atje larg? Deri atje e ke sherbimin- i thote shefi. Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi. E pyet shefi
  - Ku ishe?
  -polici i pergjigjet:
  - Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:02 am

  Farat
  Nje polic ishte per darke tek nje fshatar dhe po shijonte ushqimet tradicionale.Vecanerisht nje lloj sallami po i pelqente shume.Fshatarivuri re se polici here pas here i hiqte kokrat e piperit nga sallami dhe i fuste ne xhep.Pasi mbaroi darka fshatari e pyet: ate pelqeu darka?Po thote polici.Po sallami?Po shume.E po me qe te pelqeu kaq shume po te jap ca ta marresh me vete.Jo s'ka nevoje,kam farat me vete.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:09 am

  Femija i adoptuar
  Nje polic dhe e shoqja vendosin te shkojne ne Kamboxhia per te adoptuar nje femi.Zgjedhin nje femi,kryejne procedurat e adoptimit dhe kthehen ne Itali.pas pak ditesh shkojne ne universitet dhe interesohen nese eshte e mundur per te ndjekur nje kurs per gjuhen kamboxhiane.Po pse gjuhen kamboxhiane i pyet drejtori?Kemi adoptuar nje femi kamboxhian,ai se shpejti do te filloje te flase dhe sigurisht qe duam te kemi mundesi te kuptojme se c'thote.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:12 am

  Mision ne Hapesire

  Ne nje mision ne hapesire marin pjese nje qen nje mace dhe nje polic.
  Nga baza komunukojne: Baza ketu, Apollo 3 pergjigjuni.Qeni pasi ve kufjet pergjigjet hum hum hum hum. Ok shume mire qen,vazhdo me instalimin e programeve ne kompjuter,tani me kalo mace.Macja ve kufjet dhe pergjigjet mjau mjau mjau mjau.Shume mire mace, vazhdo me rregullimin e antenes se satelitit dhe me jep policin.Polici ve kufjet dhe pergjigjet: Si urdheroni.A i dhe me ngrene qenit dhe maces sipas instruksioneve?Po i dhashe pergjigjet polici.Tani me degjo me vemendje, mos prek asgje me dore deri ne kthim. lol!
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:15 am

  Polici qe blen tre fara

  Nje polic po shetiste rrugeve te qytetit,kur shikon nje person qe hapte molle dhe i merte berthamat,ndersa mollet i hidhte.Nga kurioziteti afrohet dhe e pyet pse e bente kete veprim?
  - Shes farat sepse ndihmojne zhvillimin e inteligjences.
  - Heu bre,po mire po e provoj edhe une thote polici.Sa kushtojne?
  - 5 mije leke nje fare.
  - Me jep tre fara i thote polici dhe i jep 15 mije leket.
  Pasi i ha farat,mendohet pake dhe theretej,po une me 15 mije leke mund te kisha blere 10kg molle dhe i nxirrja farat vete.
  - E shikon i thote personi,tani je me inteligjent.
  - Po mire e ke i thote polici, a me jep edhe tre te tjera.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Fri Mar 07, 2008 9:16 am

  "Gruja Policit"

  Dy polica ne supermarket me karroca ne dore. Ne krye te nje korridori perplasen me njeri tjetrin
  Salo - O Me falni
  Moli - Jo me falni ju mua po pse nxitonit aq shume
  Salo - Jam duke kerkuar gruan...
  Moli - Vertete? E cuditshme dhe une jam duke kerkuar gruan
  Salo - Vertete?
  Moli - Po Me thoni si eshte gruaja juaj ?
  Salo - Gruaja ime eshte e gjate 1.75, floke te kuqe me maja te kthyera nga fytyra, dy kembe perfekte, gjoks te madh, te ndenjura llahtar.. Po me thoni e juaja si eshte??
  Moli - Lere fare.... shkojme kerkojme te tenden
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 8:43 pm

  Djali i shefit te policise

  Djali i shefit kishte 2 arra ne dore. Nuk dinte c'te bente dhe mendoi "po tallem me policet."
  Shkon te njeri polic dhe i thote:
  - Ne e dish se sa arra kam ne dore ti fali te 2-ja.
  Polici mendohet e mendohet dhe i thote: - Nuk e di.
  Djali shkon te nje tjeter polic dhe i thote: Gjeje sa arra kam ne dore t'i fale te 2-ja.
  Polici i tha- "7". Djali qeshi dhe i tha qe e gjeti.
  Pas nje gjysem ore djali shkon ne shtepi dhe i thot te atit.
  - O babi sot jam tallur me policet, u thoja nese e gjen se sa arra kam ne dore do jua fal te dyja, dhe ata nuk e gjenin.
  Sa injoranta jane. - Po mire mor djale - i thote babai - po sa arra kishe?
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:04 pm

  Zjarrfiksja dhe polici

  Nje polic rrugor ishte duke kryer sherbimin dhe aty prane ne ate moment kalon nje makine qe lante rruget dhe e beri policin qull.polici i nxehur e ndoqi qe ta gjobiste shoferin por nuk e zuri dot.kur u kthye ne komisariat e pa shefi dhe i tha: ku je futur keshtu ore budalla?
  polici:kaloi nje makine e madhe dhe me lagu me beri qull.
  shefi:po nuk e kape qenin?
  polici:jo,nuk e kapa dot,por pata frike ta ndaloja se tek targa kishte te shkruajtur nje gje te cuditshme:H2O.
  atehere shefi i thote:
  ke bere mire o budalla qe se ke ndaluar se ka qene trup dipllomatik.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:55 pm

  Shkopi i policit dhe...

  1. Policit i humben shkopi i gmes dhe po ecte i merzitur.
  Pas pak i afrohet nje djale dhe i thote : -Xhaxhi polic a mos eshte ky shopi i gomes i juaji??
  -Jo jo se shkopi im i gomes me ka humbur.

  2. Dy police po ecnin rruges, njeri e pyet. -Me sa jemi sot??? -Nuk e di.
  -Po ti shihe ne gazete. -Jo jo se eshte e djeshme kjo.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Webmaster on Sat Mar 08, 2008 9:59 pm

  Shefi

  Nje polic i thjeshte kishte bler makin te re . Ngrihet ne mengjes dhe gjen kofanon e makines te shtypur, dhe fillon te qaj ,aty afer kalon nje plak dhe e pyet se cfar kishte .Polici i tregon ,plaku fillon te qesh dhe i thot nuk eshte nje problem .mjafton ti frysh nga mbrapa dhe do te rregullohet,fillon ti fry ne ate moment kalon shefi e pyet dhe ky i tregon cfar i kishte ndodhur. Shefi qesh dhe i thot ....ja pse na quajn idiot ne policve.......SI MUND TA FRYSH ME XHAMA TE HAPURA

  Sponsored content

  Re: Barcaleta me policė

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Sat Feb 16, 2019 5:37 am