Forumi Drejtesia Shqiptare mirepret te gjithe !...

Free counter and web stats - Studio Ligjore "Daci" - Albanian Students Info - STUDENTI I SĖ DREJTĖS - TOP Drejtesia

  Barcaleta me personazhe tė veēantė (si Nastradini...)

  Share
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Barcaleta me personazhe tė veēantė (si Nastradini...)

  Post by Webmaster on Wed Mar 05, 2008 11:31 pm

  Kėtu ju ftojmė tė postoni tregime gazmore e barcaleta mbi personazhe tė veēantė ( e tė njohur) tė humorit si Nastadini etj.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me personazhe tė veēantė (si Nastradini...)

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:40 am

  Nje here Nastradini mori pjese ne sheshin e burrave me te mencur te krahines se tij,dhe iu tha se ata te mencurit nuk ishin te vetmit qe kishin aftesi te tille.Te mencurit u revoltuan dhe i thane Nastradinit se vetem ata ishin te prere per vendime dhe gjykime dhe se ata dinin pergjigjen e gjithckase.Pastaj Nastradini vendosi qe te testohej.
  Nje dite Nastradini vendosi te nisej drejt lindjes me gomarin e tij por gomari e kishte kthyer fytyren me drejtim nga perendimi.
  Hypur ne gomar Nastradini kaloj ne shume fshatra te krahines se tij,te cilet e kishin degjuar biseden me te mencurit,dhe i thane o nastradin perse ke hypur persembrapthi ne gomar?Nastradini u pergjigj:A nuk iu thashe une se nuk dini gjithcka?Une e kisha mendjen te shkoja ne lindje por gomari u nis ne perendim dhe une drejtimin per ne lindje mbajta.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me personazhe tė veēantė (si Nastradini...)

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:42 am

  Hipur mbi gomar
  1. Nastradini po kalonte ne nje fshat hypur ne nje gomar. Diku, se si u tremb gomari dhe e rrezoi Nastradinin ne toke. Te gjithe qe ishin aty rrotull filluan te qeshnin.

  - E pse qeshni? - u tha Nastradini. - Une do te zbrisja qe do te zbrisja nga gomari; ai me zbriti vete.

  2. Dikush e pyeti Nastradinin:

  - Nastradin, pse uji i detit eshte i kripur?

  - Qe te mos qelbet peshku - ju pergjigj Nastradini.
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster
  Webmaster

  Male Numri i postimeve : 152
  Vendndodhja : Albania
  Job/hobbies : http://juridiksi.e-monsite.com
  Humor : http://juridiksi.e-monsite.com
  Points : 436
  Reputation : 0
  Registration date : 2008-01-22

  Re: Barcaleta me personazhe tė veēantė (si Nastradini...)

  Post by Webmaster on Sun Mar 16, 2008 2:44 am

  Nastradini ngacmon vajzėn e mbretit
  Ishte njehere nastradini dhe kaloi perpara pallatit te mbretit. Aty ne ballkon pa vajzen e mbretit dhe e puthi nga larg me dore. Vajza e mbretit u inatos dhe shkoi te babai dhe i tha se cfare i kish ndodhur.
  Mbreti theret ushtrine dhe e ndjek nastradinin nga mbrapa. Nastradini e kuptoi dhe shkon me vrap ne pyll, ndez nje zjarr dhe hipen ne nje peme. Vjen mbreti dhe e pyet: ē'ben atje o nastradin? Ja ziej fasule- i tha, po pse zihen aq larg fasulet? Po dhe une, pse ta putha vajzen aq larg? Mbreti ngeli pa goje nga pergjigja e nastradinit dhe iku.

  Sponsored content

  Re: Barcaleta me personazhe tė veēantė (si Nastradini...)

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Sat Feb 16, 2019 5:05 am